środa, 1 października 2014

Let's start!

W świetlaną przyszłość wybiera się Czereśniacka w  retro kiecce z zasłonki ściągniętej z ciocinego okna, z walizką pełną snów, że szyje dla angielskiej księżnej (tej nowej). Może kiedyś się spełnią...


Kiedyś bała się zmian w wykrojach, teraz prawie za każdym razem dopasowuje je do swojej figury, idzie na łatwiznę, kiedy są za trudne albo łączy elementy kilku wzorów, żeby powstało coś całkowicie jej. Taka jest właśnie retro kiecka. Dół to wykrój nr 122 z Burdy 11/2012, a góra - nr 133 z Burdy 8/2012. 

 Dół (źródło: Burda.pl)
Góra (źródło: Burda.pl)


Najfajniejsze w szyciu jest to, że można sobie zadbać o detale. Tu udało się Czereśniackiej idealnie dopasować wzór, wszyła też złoty zamek, który jako jedyny kosztował. Całkiem niemało zresztą, ale przecież się tak ładnie błyszczy...
 

Szycie z zasłonek ma mnóstwo plusów: materiału jest dużo, więc można na nim ćwiczyć, w dodatku  jest już podwinięty, a poza tym (zwykle) nie trzeba go prasować. Ten z którego została wyczarowana retro kiecka dobrze się układa, a przy szyciu nie snuł się i nie marszczył, jakby był wdzięczny, że właśnie otrzymał drugie, znacznie ciekawsze od poprzedniego życie.   


Miejsce: Kraków, Kazimierz 
Fot. Piotrek Czarniecki

11 komentarzy:

 1. Czy ja wiem, czy taka retro? Rzekłabym, że raczej absolutnie współczesna i modna :-)
  Ma podszewkę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, ta zasłona wisiała u cioci odkąd pamiętam, ciocia z kolei była dla mnie pierwszym wzorem klasycznej elegancji. Dlatego nie mogę na tę kieckę patrzeć inaczej niż przez retro okulary w rogowych oprawkach, co nie zmienia faktu, że była już ze mną na jednym, całkiem współczesnym weselu i czułyśmy się tam razem bardzo dobrze.

   Nie ma podszewki. :)

   Usuń
 2. Ależ piękna ciocia! Może uszyjesz nam śpiworki?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba niestety nie zdążę przed Waszym wyjazdem, może na następny? :)

   Usuń
 3. i ja też znalazłam :) a ta w ogóle to kiedyś trzeba się umówić na sesje zdjęciowe :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ Ty jesteś genialna! Mężowie będą Cię błogosławić! ;-)

   Usuń
 4. Czytając przeniosłam się do Przeminęło z Wiatrem. Niania też uszyła Scarlet sukienkę z zasłon.Ja oglądałam ostatnio ładne zasłonki w SH.Szkoda,że nie kupiłam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wpadłam tu dzięki Sonacie, trzymam kciuki za bloga ;) No i podglądać będę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Im częściej widzę tę górną sukienkę z burdy, tym bardziej żałuję, że nie mam tego numeru. Fajna jest i fajne z nią można wyprawiać historie.

  A szycie z zasłonek jest nawet fajniejsze. Co prawda nie wszyscy potrafią zachwycić się wzorkami i docenić przyjemną, jesienną mięsistość tkaniny, ale olać tych nieczułych na tkaninowe wdzięki. Ostatnio też uszyłam sukienkę z kawałka zasłonki czy też obiciówki, i jest urocza, dziewczyńska i bardzo retro.

  OdpowiedzUsuń